Co je ESTA a pro koho je určena?

ESTA (Electronic System for Travel Authorization) je automatizovaný systém, který určuje způsobilost navštívit USA. Jedině cestující pocházející ze zemí, které spadají do působnosti bezvízového program (VWP), mohou žádat o autorizaci prostřednictvím tohoto systému.

Česká republika je členem programu bezvízového styku (VWP). To znamená, že občané ČR nepotřebují pro krátkodobé pobyty v USA vízum, ale musí si před příjezdem vyřídit povolení ESTA. Návštěvníci mohou ve Spojených státech pobývat maximálně 90 dní, s turistickým cílem, nikoli za prací nebo studiem. Pokud byl příjezd uskutečněn přes Spojené státy, započítává se i doba strávená v Kanadě, Mexiku, na Bermudách nebo na ostrovech v Karibiku. Abyste se vyhnuli nepříjemnostem, je dobré znát všechny podmínky vstupu do USA.

Kde se dá povolení ESTA získat?

Povolení ESTA lze získat na našich webových stránkách v českém jazyce prostřednictvím formuláře nebo na oficiálních stránkách CBP.gov.

Naše stránka ESTA.USAGOV.CZ je oficiální stránka soukromé cestovní agentury na zprostředkování Cestovní autorizace ESTA pro vstup na území Spojených Států Amerických.

Tato stránka není žádným způsobem spojena s vládou USA, oficiální stránky naleznete na adrese cbp.gov.

Nabízíme asistenční a poradenské služby v souvislosti se získáním cestovní autorizace ESTA do USA. V žádném případě neodpovídáme za za konečné rozhodnutí (ne) udělení cestovní autorizace, toto rozhodnutí je na úřadech USA.

Je ESTA autorizace povinná?

Všichni cestující do USA musí mít s sebou na palubě schválené povolení ESTA při cestě do USA v rámci bezvízového programu VWP. ESTA systém umožňuje požádat a získat povolení online. ESTA systém je americký vládní program řízený Ministerstvem vnitra USA za účelem detekční kontroly pasažérů před tím, než dostanou oprávnění ke vstupu do USA.

ESTA je povinná od 12. ledna 2009 v zájmu posílení bezpečnosti. Mezinárodní cestující vstupující v rámci bezvízového program (VWP) jsou nyní povinni získat elektronické povolení k cestě ještě před cestou do USA.

Je důležité si uvědomit, že všichni cestující na to, aby získali povolení ke vstupu do USA, musí mít platný biometrický cestovní pas. Proces ESTA žádosti se provádí jedině online a jedině Ministerstvo vnitra spravuje tento systém.

Základní podmínky pro vstup do USA

 • Cestovní pas 
 • Pokud se chystáte navštívit Spojené státy, váš cestovní pas by měl být platný 6 měsíců od data příjezdu.
 • Zdravotní pojištění
 • Při cestě do Spojených států je nezbytné mít komplexní zdravotní pojištění, které pokryje veškeré léčebné výlohy v zahraničí. Zdravotnická zařízení ve Spojených státech se liší kvalitou a náklady na lékařskou péči pro cizince mohou být velmi vysoké. Spolehlivé zdravotní pojištění je nezbytné, abyste se vyhnuli vysokým účtům za lékařskou péči nebo odmítnutí ošetření z důvodu nedostatku finančních prostředků.
 • ESTA povolení
 • Program bezvízového styku (VWP), v jehož rámci nejsou pro krátkodobé pobyty v USA vyžadována víza. Stačí před příjezdem získat elektronickou kartu ESTA.

  Podmínky pro podání žádosti:

  • Jste občanem státu, který je oprávněn podle bezvízového programu (VWP)
  • Váš pobyt je kratší než  90 dnů
  • Máte platný cestovní pas
  • Použili jste leteckou nebo námořní společnost známou pro vládu USA a jste držitelem spátčeného nebo přestupného lístku, kterého platnost nekončí na susedním teritoriu nebo na ostrově v blízkosti USA, pokud tam nemáte trvalý pobyt.

  Jak vyplnit povolení ESTA?

  Vyplnění formuláře ESTA trvá méně než 10 minut. Než začnete vyplňovat údaje, měli byste mít připravenou debetní nebo kreditní kartu Visa/Master Card nebo Visa, MasterCard, Discover nebo American Express. Platit můžete také prostřednictvím služby PayPal. K vyplnění žádosti ESTA budete potřebovat platnou e-mailovou adresu. Budete také muset uvést životopisné údaje, které zahrnují jméno, datum narození, číslo pasu a informace o cestě. V dalším kroku budete muset poskytnout odpovědi na otázky, které určí, zda splňujete podmínky programu VWP. Česko je součástí programu VWP. Ve formuláři žádosti musí být vyplněna všechna pole. Po vyplnění formuláře žádosti obdržíte číslo ESTA. Toto číslo používá Ministerstvo vnitřní bezpečnosti USA a Imigrační a celní úřad USA, které vám ESTA udělí do 72 hodin.

  Platnost ESTA

  Schválená žádost ESTA je platná dva roky a/nebo do vypršení platnosti pasu, podle toho, co nastane dříve.

  Kolik stojí ESTA?

  V našem balíčku služeb s cenou 1599 Kč bez DPH můžete získat cenné rady, možnost expresního povolení k cestě ESTA do 3 hodin od podání žádosti a mnoho dalších výhod.

  Do programu bezvízového styku (VWP) je zapojeno 40 zemí. Země programu bezvízového styku (VWP):

  Andorra, Austrálie, Rakousko, Belgie, Brunej, Chile, Chorvatsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Island, Irsko, Itálie, Japonsko, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Malta, Monako, Nový Zéland, Norsko, Polsko, Portugalsko, Korejská republika, San Marino, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Taiwan, Nizozemsko a Spojené království.

  Často kladené otázky

  ESTA je elektronický formulář, který umožňuje občanům zemí programu bezvízového styku (VWP), mezi něž patří i Česko, cestovat do USA na dobu kratší než 90 dní za účelem turistiky nebo pracovní cesty. Cestovat lze pouze s platným cestovním pasem. V tomto případě není třeba žádat o vstupní vízum.

  Pro povolení ESTA musíte splňovat následující podmínky. Země, jejíž jste občanem, je zemí programu bezvízového styku (VWP). Dále pokud plánujete turistickou nebo služební cestu kratší než 90 dní. Pokud vám v minulosti nebylo zamítnuto udělení víza. Nebyli jste zatčeni pro obvinění nebo pokud by zatčení nemělo za následek trestný čin. Máte čistý trestní rejstřík. Nebyli jste vyhoštěni z USA nebo netrpíte závažnou přenosnou nemocí.

  Cena za naši službu zpracování ESTA stojí 1599 Kč bez DPH. V rámci komplexního balíčku obdržíte žádost ESTA v českém jazyce, asistenční službu, kontrolu údajů před odesláním a mnoho dalšího.

  Povolení ESTA je platné 2 roky od data vydání nebo do vypršení platnosti cestovního pasu.

  O balíček ESTA můžete požádat prostřednictvím naší zkušené cestovní agentury ESTA-USAGOV nebo na oficiálních stránkách vlády USA.